Jaterní čistící kůra.

Poruchové stavy jater, očista a regenerace jater, více info zde.

Komplexní hloubková očista organismu kvalitními přírodní produkty je výbornou prevencí vzniku zdravotních potíží. Pomůžeme-li našemu tělu vyloučit to, co do zdravého organizmu nepatří, dojde k posílení celkové vitality, energie, imunity.

Sami si můžete vybrat a sestavit očistný program.

Můžete mi také zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový  nebo výživový program přesně na míru pro vás. Kontakt: Tel:773486600 email:kalabzovamarcela@gmail.com

Před očistou jater, ale i po ní vám doporučuji i očistu ledvin a očistu střeva a celého těla.

Očista jater s epsomskou solí, olivovým olejem a grepem.

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organismu. Jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater mají dopad na celkové zdraví. Játra mají i trávicí funkci. Produkují okolo 1 – 1,5 litru žluči za den. Žluč je složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se žluč příliš zahustí, vznikají blátivé zátky až kaménky různého složení. Tyto nánosy zabraňují nejen kvalitnímu trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř se mohou skrývat různé mikroorganismy, např. salmonely, staphylokoky, streptokoky apod. Tyto nánosy také zabraňují správnému metabolismu cholesterolu.

Z toho vyplývá, že pro zdravou funkci organismu je třeba jaterní žlučovody čistit. Před jaterní očistou se doporučuje ledvinovou očistu pomocí léčivých bylin. Doporučujeme produkt Lymflow, který je výborný na očistu ledvin, močových cest a teké lymfatického systému, který má dnes mnoho lidí oslabený. Info o Lymflow a dalších produktech na očistu ledvin zde. Při jaterní očistě uvidíte, jak se tělo zbavuje mazlavé cholesterolové hmoty, různých kaménků i střevních koprolitů. Jaterní očistu je vhodné na počátku opakovat 6× po 2 – 6 týdnech. Efekt nastává obvykle až po 3. očistě, protože každá očista odstraní jen část nánosů ze žlučovodů a žlučníku.

Po jaterní kůře doporučujeme i komplexní přírodní očistu těla, včetně  očisty střeva a očisty od parazitů, virů a bakterií. Info o očistě zde.

Ingredience:

  • Glauberova hořká sůl(Epsomská sůl) (síran hořečnatý, síran sodný – k dostání v lékárně) – 4 lžíce

  • olivový olej – půl hrnku

  • čerstvá šťáva růžového grepu – 1 velký nebo 2 malé, abyste dostali 2/3 až 3/4 hrnku

  • plastové brčko

Pro jaterní kůru zvolte nejlépe sobotu, abyste v neděli mohli odpočívat. Den před jaterní kůrou přerušte ledvinovou kůru. Nejezte tučná jídla, pouze vařené cereálie, ovoce, chléb a med (žádné máslo ani mléko). Brambory a zeleninu vařte pouze ve vodě. Vytvoří se tak větší tlak v játrech, jehož působením dojde k vytlačení více žlučových kaménků.

Průběh kůry

14:00 Po druhé hodině odpolední nejezte. Pokud toto pravidlo porušíte, budete se cítit špatně. Připravte si hořkou sůl (síran hořečnatý). Rozmíchejte 4 lžíce ve 3 hrnkách vody. Jedna dávka činí 3/4 hrnku. Roztok uschovejte v lednici.
18:00 Vypijte první hrnek hořké soli. Můžete přidat 1/8 lžičky vitaminu C pro zlepšení chuti. Sůl můžete zapít několika doušky čisté vody. Vyndejte z lednice olivový olej a grep, aby se zahřáli.
20:00 Vypijte další hrnek soli. Od dvou hodin jste nejedli, ale přesto nebudete cítit hlad. Časové rozložení kůry je velmi důležité, uvedené časy byste měli dodržovat plus minus deset minut.
21:45 Nalijte 1/2 hrnku olivového oleje do půllitrové nádoby. Do jiného hrnku vymačkejte grep a odstraňte dužinu vidličkou. Měli byste získat nejméně 1/2 hrnku šťávy. Šťávu přilijte do olivového oleje. Uzavřete nádobu víčkem a pořádně ji zatřepejte. Nyní navštivte toaletu (jednou nebo vícekrát, i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22:00). Dbejte však na to, abyste se zpozdili max. o 15 minut.
22:00 Vypijte připravený nápoj z olivového oleje a grepové šťávy. Při pití pokud možno stůjte. Dávku vypijte do 5 minut.
Ihned si jděte lehnout. Pokud si nelehnete, mohli byste narušit celou čistící kůru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Na krajinu jater (pravé podžebří) si položte termofor s teplou vodou, zabalený do ručníku, a nebo zapnutou elektrickou dečku. Udržujte teplo v jaterní oblasti půl až jednu hodinu. Snažte si představit, co s děje ve vašich játrech. Nejméně 20 minut vydržte v absolutním klidu. Ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují žlučovody. Díky hořké soli vám to nebude působit bolest.
Ráno po probuzení vypijte třetí dávku hořké soli. Pokud je vám nevolno, počkejte s tímto pitím. Můžete si lehnout zpátky do postele. Nepijte dávku před šestou hodinou. O dvě hodiny později vypijte čtvrtou (poslední) dávku hořké soli a můžete se vrátit do postele.
O další dvě hodiny později se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou. Za půl hodiny můžete jíst ovoce a za další hodinu můžete sníst běžné (i když lehké) jídlo. U večeře byste se již měli cítit zdrávi.

Jak jste byli úspěšní? Ráno počítejte s průjmem. Ve stolici jsou zelené kaménky, které jsou potvrzením, že se nejedná pouze o zbytky jídla. Stolice většinou klesne ke dnu, ale kaménky většinou plavou na povrchu, neboť obsahují cholesterol.

První kůra vám může pomoci na několik dní, ale jak se budou zbylé kaménky posouvat dopředu, symptomy vašich problémů se mohou vrátit zpět. Jaterní kůru zopakujte po 6 týdnech. Nikdy ji však neprovádějte, jestliže jste nemocní. Někdy jsou žlučovody plné krystalků cholesterolu, které se nezformovaly do kamenů. Vypadají jako smetí plovoucí na povrchu vody v záchodové míse. Jejich zbarvení může být dohněda. Zbavení se těchto krystalků je stejně důležité jako zbavení se kamenů.

Po jaterní kůře se můžete jeden nebo dva dny cítit nemocní, ale většinou je to v případech, kdy byla zanedbána ledvinová čistící kůra.

Pro jistotu je dobré mít doma dvě soli jaterní!!!!!Kdyby náhodou to co se uvolní ze žlučníku zůstalo někde ve žlučovodech!!!!Můžete cítit tlaky, bolest v oblasti jater.Občas se to stává a je třeba si kůru udělat ještě jednou, třeba i za týden. Jeden můj klient si dělá jaterní očistu každý druhý měsíc. V jednom roce měl dokonce 17 jaterních kúr a říká, že se mu hodně zlepšil jeho zdravotní stav.

A takhle to může vypadat po jaterní očistě, obrázek mi poslal jeden můj klient:

Dobrý den,

chci Vám jen napsat, že jsem po očistě ledvin včera úspěšně absolvovala jaterní očistu a pro zajímavost posílám foto - žlučníkové "kameny", které ze mě vyšly. Je to neuvěřitelné, vůbec jsem něco takového nečekala, se žlučníkem ani s játry jsem dosud podle mého názoru žádné problémy neměla. Těch kamenů bylo možná dvakrát tolik, než na fotce, všechno se mi nepodařilo zachytit. Různé velikosti, největší měly v průměru cca 1 cm.

Je mi sice už těch mých 56 let, ale jím celkem zdravě, piju bylinky, cvičím, běhám, už jsem prodělala i nějakou detoxikační hladovku a MMS kůru, spoustu klystýrů na očistu střeva, no prostě mě ten výsledek hrozně překvapil.

Teď se chystám pokračovat kůrou Colo Vada, tak uvidíme...