Příčin nespavosti může být mnoho.
Uvádím zde některé z nich včetně mojí zkušenosti s nespavostí. V druhé části jsou doporučení od různých lidí.
Na lehký spánek, v mém případě měla velký vliv noční práce, kterou jsme dělala přibližně 12 let. Pak přišlo kojení a časté noční buzení.
Organismus byl vyčerpaný, celkově jsem nebyla po zdravotní stránce zcela v pořádku.
Po první kúře s Ivermectinem jsme začala lépe spát. Věděla jsem, že mám parazitární nákazu, konkrétně vlasovce, kteří mají noční aktivitu a rušili mě ve spánku.
To, že jsem měla vydatnější parazitární zátěž způsobovaly geopatogenní zóny v domě, kde žiji.
Očistné programy, odčervení a celkový zdravotní stav, i spánek se začal zlepšovat. Jen jsem se nemohla zcela zbavit parazitární nákazy a vnitřního neklidu a napětí.
Doslova zázrakem pro mě byl Somavedic, díky kterému okamžitě zmizel vnitřní neklid, napětí a najednou i řešení parazitů bylo snadné. Po několika měsících jsem si uvědomila, že už je řešit nemusím.
Kdo jste viděl video zkušenosti se Somavedicem, tak dost často se po harmonizací prostředí přístrojem zlepší spánek. Sdělují mi to i klienti, kteří Somavedic mají.
Po odrušení elektromagnetického záření a případně i geopatogenních zón Somavedicem se spánek a celkový zdravotní stav vždy zlepší a dochází i pak k rychlejšímu uzdravení.

Přírodní produkty bez vedlejších účinků pomůžou zvládnout depresi, nervozitu i nespavost.

Vždy je samozřejmě lepší zjistit nebo si uvědomit příčinu nespavosti. V případě dlouhodobé nespavosti bych řešila i elektromagnetické záření, nechala bych si ověřit geopatogenní zóny a věnovala bych se očistě těla, odčervení, zdravému životnímu stylu. Ráda vám poradím.

Jedna z mých klientek se musela odstěhovat z domu, kde nebyly moc hezké vztahy a ty měli negativní vliv na její zdraví.

Náhlé zhoršení psychiky může způsobit i nespavost a to může nastat za různých okolností: rozchod s partnerem, rozvod, onemocnění, ztráta zaměstnání, úraz, nehoda, operace, velký stres, pobyt v nemocnici, cestování, zkouškové období, úmrtí zvířátka, smrt blízké osoby nebo jakékoliv jiné trauma.

Jak bez vedlejších účinků zvládnout depresi, nervozitu i nespavost info zde.


Další rady a doporučení k nespavosti:


Pořádná fyzická aktivita přes den a večer spíte jako nemluvně, věřte mi.
Pár kilometrů svižné chůze a spíte jako mimino. Funguje to skvěle.
Většinou to je tak, že čím vyšší psychická únava, tím horší spánek. Bohužel, psychickou únavu neskolí fyzická únava. Relaxujte, dopřejte si to, co vás hodí do klidu a i spánek bude lepší.
Někdy může být i nedostatek zdravého pohybu, pomůže procházka na čerstvém vzduchu.


Nespavost může být také zapříčiněná přílišným přemýšlením, nervovým vypětím. Nezdravím denním režimem, koukáním před usnutím do mobilu nebo počítače. Jakým způsobem žijete?
Asi se vám honí hlavou hodně věcí a myšlenek, nedokážete vypnout mysl. Dovolte si odevzdat vše, co vám už neslouží a důvěřovat životu, že jste v bezpečí, je o vás vždy postaráno.
Zapracovat na psychice, zklidnění, vypuštění zbytečností + dechová cvičení.


Další možnost je problém nějakého orgánu, napoví orgánové hodiny.
Co vás trápí, proč nemůžete spát? Jste stale stažená, neumíte uvolnit tělo, příliš mnoho toho chcete stihnout, velké nároky na sebe? V noci přemítání myšlenek, které se nedají zastavit? Mysl nedovolí spát.


Odevzdat vše Bohu. A pokorně byt vděčný za to co mám.
Denně děkovat a ono se stane co se má stát, v takovém stylu života není místo pro stres.
Je to způsob, jak poznat víc sama sebe, najít důvody nevysvětlených stavů a pocitů, naučit se pracovat se sebou a přehodnotit žebříček hodnot-co vlastně stojí za to vůbec se do stresu dostat


Já jsem dříve nespala, protože jsem měla špatnou postel a o matraci ani nemluvě.
Nedávno jsem ukončila práci jen na noční a předtím dlouhá léta byl velký stres, mám těžkou nespavost. Stres a jenom noční. Celý systém organismu je převrácen a rozhozen.


Nepodceňovala bych psychosomatiku, je tam základ všech nemocí, bohužel většina lidí nemá ponětí, co dělá např. vztek a hněv s našimi buňkami a krví, každý mikroorganismus v těle se pak pojí s nějakou emocí. Základy najdete v mnoha knihách, hezky a logicky je to např. vysvětleno v Théta léčení či v knihách od Luisy Hay, psychosomatiku pak rozebírá např. i MUDr.Hnízdil, Honzák, Vogeltanz a mnoho dalších./doporučení od Svatky/
Řešte psychosomatiku, tam nejčastěji bývá prvotní spouštěč a emoce se pak většinou projeví na těle fyzickém.                                                                                                                                                          Stres a problémy ve vztahu mohou způsobit nespavost.

Vypnout hlavu je pak základ kvalitního spánku, pokud nepočítám oslabení nějakého konkrétního vnitřního orgánu, tam bych mrkla na mapu orgánových hodin. Většinou jde o oslabení jater, žlučníku, plic, každý orgán se opět pojí s psychosomatikou a nějakou negativní emocí.
Já jsem používala melatonin, někdy mi pomohl a někdy ne.


Meduňkové čaje a podobně mi nezabraly nikdy. Teď mi pomohlo nebýt v práci a neřešit milion problémů, jsem na mateřské a je to mnohem lepší, takže prostě naučit se k večeru vyčistit si hlavu.

Zjistit příčinu - nechat změřit geopatogenní zóny, vytvořit vhodné podmínky na spaní, vypnout WiFi, telefon, sklidnit se před spaním, vypnout všechny myšlenky v hlavě, zkuste se soustředit na svůj dech při usínání.
Před spaním vypustit z hlavy všechny plány, problémy, starosti i hněv.
Jsou různé druhy nespavosti a každá se bude řešit jinak. Pro začátek zkusit spánkovou hygienu a vyčistit si mysl než půjdete spát.


Nespavost mohou způsobit i parazité, kteří mají noční aktivitu. Ověřte si, jestli nespíte v geopatogenní zóně, nebo i silném elektromagnetické záření. Píši vzhledem k mojí osobní zkušenosti.


Doporučuji jógu a meditace.
Uklidnit játra změnou stravy, odlehčit jídelníček, uklidit hlavu od starostí a hned se uleví a můžete se uložit ke spánku.


Koupila jsem makový olej, za studena lisovaný. Chtěla jsem ho především kvůli vápníku a jiným benefitům. Zjistila jsem, že po něm spím velice dobře, užívám ho jen večer.
Pokud je to možné, choďte spát přibližně ve stejnou dobu a v posteli nekoukejte do počítače nebo telefonu.


Mně pomáhá dat si pytlík s levandulí pod polštář a při usínání se soustředit jen na dech.
Melatonin, třezalka nebo chemie od psychiatra, která zabere, ale jsou tam nežádoucí účinky - zapomnětlivost, únava, atd.

Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz

Facebooková skupina Colo Vada Plus.
Facebookový profil Corál Club

Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.

Facebook skupina Příčiny nemocí zde.

Tu