Přírodní prostředek proti komárům a klíšťatům.

Tyto dva recepty mi poslala má kamarádka a protože se blíží léto recepty vyzkoušejte a napište mi jestli jsou účinné. I já je vyzkouším. Pokud máte i jiný osvědčený recept, samozřejmě přírodní, prosím napište mi ho.

Přírodní prostředek proti klíšťatům:

Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přivedte ji k varu.

Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě až do vychladnutí odvaru. Scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.

Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohv od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!

 

Přírodní prostředek proti komárům:

Kupte si 200 ml skleničku Alpy, a do ní dejte 30 kousků hřebíčků. Nechte to tam vyluhovat alespoň 24 hodin. A přípravek proti komárům je hotový. Hřebíček nevyndavejte, nechte ho v Alpě která trošku zhnědne.