Síra (S)

Kyselá/zásaditá: Kyselinotvorná.

Potravní zdroje:

Kapusta, tuřín, růžičková kapusta, fazole, zelí, květák, česnek, cibule, maliny, chaluhy, brokolice, hlávkový salát, pšeničné klíčky aj.

Zdroje toxicity:

Trvalá ondulace, vlasová tužidla a některé kondicionéry mohou ovlivňovat hladinu síry v krvi.

Poznámka:

Síra chrání buňky před toxickými účinky těžkých kovů. Tabák snižuje absorpci síry. Využití v těle: Síra dezinfikuje krev, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím a chrání buněčnou protoplazmu. Podporuje nezbytné oxidační reakce, stimuluje vylučování žluče, chrání před toxiny, negativními vlivy záření a znečištění, čímž zpomaluje stárnutí. Podílí se na syntéze kolagenu, nejdůležitější bílkoviny pro zdravou kůži. Síra je nezbytně potřeba pro vlasy, nehty, inzulín, chrupavky a krev. Napomáhá trávení a vylučování. Je oxidačním činidlem v hemoglobinu.

Je to především síra, která učinila z česneku „krále bylin".

Nedostatek:

Poruchy růstu, ekzémy, dermatitida, lámavost vlasů a nehtů nebo jejich špatný růst.

Toxicita:

Zvyšuje riziko srdečních chorob, ohrožení života je nepravděpodobné.

Z knihy:Zázračná detoxikace Robert S. Morse

MSM s microhydrinem 120 tbl.

Popis:

„MSM s mikrohydrinem“   je přírodní produkt na základě biologicky dostupné formy síry přírodního původu.

Dostupnost: skladem
Záruka: do data spotřeby
„MSM s mikrohydrinem“
je přírodní produkt na základě biologicky dostupné formy síry přírodního původu, která je vhodně kombinována s mikrohydrinem – silným antioxidantem potlačujícím činnost volných radikálů a maximálně chránícím organismus i před nejagresivnějšími z nich. Produkt je nezbytný pro zabezpečení mnohých životně důležitých funkcí organismu, prevenci bolestí v kloubech a zlepšení stavu pokožky.
O nedostatku síry v organismu svědčí vypadávání vlasů a bolesti kloubů. Abychom předešli podobným problémům, je nutné užívat síru, jejíž koncentrace s přibývajícím věkem v těle klesá. Je proto doporučeno užívat biologicky aktivní doplněk stravy „MSM s mikrohydrinem“.
Přírodní minerál pro krásu se silnou schopností potlačovat všechny typy alergií.
Zmírňuje až odstraňuje všechny druhy alergií, chrání před parazitárními a plísňovými onemocněními a plní pestrou paletu významných funkcí v lidském organismu.
MSM s Microhydrinem pomáhá:
 • Podpora léčby onemocnění střev (Odstraňuje hyperaciditu (překyselení žaludku), zažívací problémy (zácpa, průjem) a obnovuje peristaltiku střev);
 • V krevním oběhu se udrží více jak 12 hodin a pomáhá detoxikovat organismus, tj. odstraňuje toxiny z těla - „čistí vnitřní stěny cév“;
 • Ke zmírnění všech projevů alergií (Přírodní antihistaminikum, zmírňuje až odstraňuje potravinové alergie resp. alergie ze životního prostředí);
 • K léčbě artritidy a jiných onemocnění kloubů a kostí (výrazně redukuje záněty a otoky kloubů, snižuje bolest, odstraňuje svalové křeče, bolesti zad a svalů a přináší úlevu při akutních sportovních zraněních (natáhnutí svalů a šlach));
 • Důležitý pro tvorbu kolagenu, který je potřebný pro správné utváření chrupavčité a kostní tkáně;
 • Podpora léčby nemocí autoimunity (lupus erythematosus a jiné);
 • Podpora léčby kožních onemocnění (poskytuje síru na tvorbu keratinu, potřebného na udržení krásy a zdraví pokožky, nehtů a vlasů. Výrazně zjemňuje jizvy, hojí rány a odstraňuje akné);
 • Podpora léčby kvasinkových infekcí (způsobených giardiemi a trichomonami);
 • K potlačení pálení žáhy, jako antioxidant, zejména kuřákům a konzumentům alkoholických nápojů;
 • Má antiparazitické účinky, preventivně působí při plísňových onemocněních (ničí parazity zažívací soustavy);
 • Pomáhá při poruchách imunitního systému (odstraňuje opar na rtech a pásový opar);
 • Podporuje tvorbu vitamínů (C, H, B5 a B13), které jsou potřebné pro správnou funkci metabolismu a nervového systému;
 • Potlačuje příznaky chrápání;
 • Diabetes (cukrovka);
 • Migrény, chronickou únavu;
 • Syndrom karpálního tunelu.
Příznaky nedostatku MSM (metylsulfonylmetan): suchá kůže, lomivé nehty a vlasy, poruchy jater, funkce mozkové tkáně.
SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan) - Latinský název SULFUR. Chemická značka S. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do VI. skupiny. Síra je přítomna v každé rostlinné i živočišné buňce. 
Zdrojem organické síry je MSM (methylsulfonyl methan). MSM je přírodní složkou vyskytující se v čerstvém ovoci, zelenině (cibule, česnek, červená paprika, čočka, semena slunečnice, zelí, brokolice, sojové boby), mléce a mase.
V lékařství se aplikují sirné masti k léčbě kožních chorob. Síra je označována jako minerál krásy. Je důležitá pro zdravé a lesklé vlasy, zdravou pokožku a nehty. Je důležitá pro tvorbu kolagenu,  nejhojnějšímu proteinu v našem těle. Je také obsažena v aminokyselinách cystein, taurin, methionin. Cystein je důležitou složkou redukovaného glutathionu, což je antioxidant, který redukuje nebezpečné peroxidy. Z toho plyne její využití pro léčbu revmatismu. Tento prvek se na tuto chorobu aplikuje od pradávna.
Bylo pozorováno, že děti, které trpěly revmatickou horečkou nejedly vejce. Vejce jsou velmi bohatým zdrojem cysteinu. Taurin, další aminokyselina, která obsahuje síru, je známa tím, že pomáhá kontrolovat epileptické záchvaty, stabilizací elektrické aktivity mozku. Methionin, který patří  mezi  esenciální aminokyseliny.
MSM (metylsulfonylmetan) - je prvotním zdrojem síry pro všechny živé organismy od rostlin po člověka. Síra je osmým hmotnostně nejzastoupenějším prvkem v lidském těle a pátým nejdůležitějším pro zdravý život. 
Je chemicky nejpříbuznější kyslíku, podporuje jeho biochemickou aktivitu a do určité míry jej může i nahrazovat. Užívání MSM jako doplňku stravy se opírá o rozsáhlé výzkumy i o klinickou léčebnou praxi.
MSM s Microhydrinem  je silným antioxidantem, pomáhá při ochraně buněčných membrán před volnými radikály, zmírňuje bolest, zlepšuje stav ztuhlých a bolavých kloubů, příznivě ovlivňuje imunitní systém, působí antistresově, rozšiřuje cévy, zlepšuje tok krve a působí jako tlumič nadměrného průchodu nervových impulsů z buňky do buňky. Příznivě také ovlivňuje stav kůže, vlasů a nehtů.
MSM s Microhydrinem je netoxický, nealergický, maximálně vstřebatelný a využitelný organismem.
Činnost aktivních látek:* - Doplněk stravy. Potravina určená pro zvláštní výživu.
Síra (MSM) je nezbytná pro formování hlavních strukturních bílkovin spojovacích tkání – kolagenů a keratinu. Kolagen udržuje pružnost a pohyblivost kloubů, je obsažen v chrupavkách, šlachách, vazech, kostech a pokožce. Keratin je nezbytný pro zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Vysoká účinnost užívaní MSM byla zjištěna u lidí s poruchami funkcí pohybového aparátu.
Kromě jiného je síra součástí imunitních bílkovin (protilátek, cytokinů), hormonů (insulinu), enzymů, antitrombinu III (jednoho z inhibitorů systému srážlivosti krve) a glutathionu (složky antioxidační ochrany organismu).
Zařazení doplňku organické síry do jídelníčku napomáhá normalizaci syntézy insulinu a stabilizaci hladiny cukru v krvi a zajišťuje stabilitu bílkovinové struktury. Zvyšuje propustnost buněčných membrán, zlepšuje přísun živin do buněk a stimuluje odvádění toxických látek z organismu. Zvyšuje biologickou dostupnost vitamínu C a jiných látek, které mají antioxidační složky.
Vitamín C zlepšuje průchodnost stěn kapilár, stimuluje funkci buněk syntetizujících kolagen, účastní se syntézy hormonů kůry nadledvinek a štítné žlázy a napomáhá vstřebávání železa a normální krvetvorbě. Je ochranným faktorem organismu před následky stresu.
„MSM s mikrohydrinem“ snižuje citlivost organismu na alergeny. Při jeho užívání bylo zjištěno výrazné zlepšení stavu, což souvisí se zvýšením průchodnosti buněčných stěn a odváděním cizorodých látek z buněk před tím, než stihnou vyvolat alergickou reakci.
Použití:
Užívání „MSM s mikrohydrinem“ přináší blahodárné účinky při:
-        onemocněních pohybového aparátu,
-        problémech s pokožkou,
-        alergických reakcích,
-        poruchách vlasové struktury nebo struktury nehtů.
Složení: Jedna dávka (2 kapsle) obsahuje: methylsulfonylmethan (1500 mg), vitamín C (200 mg), microhydrin (40 mg), stearan hořečnatý, želatina. Neobsahuje: sol, cukr, lepek, kvasnic, obílí, mléčných součástí, umělých barviv a konzervant, gluten, laktózu.
Dávkování: 2 kapsle 1-2 x denně s jídlem. Při nadměrné plynatosti snížit dávku.
Upozornění: při nadýmání, plynatosti snížit dávku; po několik dní užívání možný průjem nebo vyrážky (detoxikační příznaky) - v tomto případě také snížit dávku.
Kontraindikace: nebyly zjištěny.
Upozornění: Individuální nesnášenlivost na jednotlivé složky přípravku, těhotné a kojící ženy by měli užívání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.
Skladování: Nádobu vždy dobře uzavřete. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C, nevystavujte přímému slunečnímu záření. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Výrobce:
Bio International, Inc. pro Coral Club International, Inc., Toronto, Ontario, Kanada.