Podle oficiální současné lékařské vědy příčiny nejsou zcela objasněny. Lékaři odhadují, že příčinou může být obezita, nadměrný příjem soli, dlouhodobý a nadměrný stres, alkohol, kouření a nedostatek pohybu. A samozřejmě i genetika. Mají pravdu?? Někteří vědci si v posledních letech začali všímat, že existuje vztah mezi inzulínovou rezistencí a vysokým tlakem.

Co se děje v našem těle při inzulínové rezistenci??

  • Zvýšené zadržování sodíku. Vysoká hladina inzulínu brání ledvinám konat svoji práci správně. Nemohou vylučovat sodík, ten pak zvyšuje množství tekutin v krvi, což zvyšuje krevní tlak

  • Zvýšená aktivita sympatického nervového systému. To je systém, který nepodléhá naší vůli a ovládá hladké svaly, včetně cév. Vysoká hladina inzulínu zvyšuje aktivitu těchto nervů – sevření svalů cév a tepen = vysoký krevní tlak.

  • Mezi protiregulační hormony inzulínu patří růstový hormon. Ten může způsobit růst hladkého svalstva tepen – stěny ztloustnou = vysoký krevní tlak.

Moderní medicína tyto fakta ignoruje. Je jednodušší napsat léky na vysoký tlak. Sice pomocí chemických léků dostaneme krevní tlak pod kontrolu, ale riziko chorob věnčitých tepen se nezlepšuje. Je to proto, že léky řeší následek, ne příčinu !! Počet nemocných neklesá, ale dramatický stoupá. Není možné zvítězit, pokud neporazím příčinu.

Je vysoká hladina inzulínu jedinou příčinou??? Ne není. Kouření, alkohol a především nadměrný stres nám vyrobí stejný problém.

Můžeme si snížit krevní tlak na takovou úroveň, abychom mohli přestat užívat léky?? ANO !! Čtěte další články, aby jste pochopili.

Čerpáno z knihy Krutá hra o tvé zdraví od Tomáše Kašpara.

Můžete mi zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový  nebo výživový program přesně na míru pro vás.

Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz

Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.

Facebook skupina Příčiny nemocí zde.

Facebooková skupina Colo Vada Plus.
Facebookový profil Corál Club