Sílu odpuštění jsem si uvědomila v době, kdy jsem ukončila vztah se svojí kamarádkou.
Přišel den, kdy jsem byla překvapená svými pocity. Nebylo možné jí zavolat, pozvat na návštěvu. Moje tělo a má mysl mi říkali, ne, ne, ne. V souvislosti s touto situací se mi děly zvláštní věci a zdály sny. Pochopila jsem, že naše cesty se rozešly.


Byl to tak silný pocit, jako by mezi námi byla několika metrová kamenná zeď. Vím, co vše tomuto předcházelo, a pochopila jsem proč tomu tak je.
Takovýto silný pocit jsem nikdy nezažila a i pro ní bylo těžké vše v tu chvíli pochopit a přijmout tuto situaci.


Řekla jsem jí, že mám málo času, a že budu půl roku studovat a učit se nové věci. Což svým způsobem pravda byla. Novému se učím stále každým dnem vzhledem k mé práci s klienty a zákazníky.
V tuto dobu jsem dostala několik upozornění, znamení, že mám dělat odpuštění.
Když se ptám pro své klienty, co jim pomůže, jak si mají zlepšit své zdravotní potíže, vychází mi u většiny lidí, aby pracovali na zlepšení vztahů, aby odpustili. A jak nejlépe jim vše předat? Ideální je vlastní zkušenost. Co neprožiješ, nepochopíš.


Přiznejme si, každý sám za sebe. Kolik v sobě neseme za celý svůj život pocitů křivd, hněvu, nenávisti, zklamání, pocitů opuštění, nespravedlnosti, útlaku, odmítnutí, psychické manipulace, zlosti vůči někomu, a to bych mohla psát dál a dál. A kdyby jen za tento život. I naše dávná minulost, uložená v hloubce našeho podvědomí nás ovlivňuje a to co jsme kdysi prožili, vyzařuje z nás.

Možná si říkáte, už není co odpouštět, že jste odpustili.I já jsem si zpočátku říkala, komu mám vůbec odpustit a jak mám odpustit? Jak se to vůbec dělá? A potřebuji vůbec někomu odpouštět?
Zvláštní bylo, že mi v tu dobu zavolal můj kolega, kterému jsem se několikrát nemohla dovolat. A jaké bylo téma: ,,Odpuštění´´

Napsala jsem si jména lidí, kteří mě napadli, zjistíte srdíčkem, nebo kineziologickým testem, kyvadlem atd.. Samozřejmě mezi nimi byla i má kamarádka, o které jsem se v úvodu zmiňovala.
Díky tomuto odpuštění najednou nebyla žádná překážka s ní znovu začít komunikovat. Vzala jsem telefon a pozvala jsem jí na návštěvu. Bylo to něco neuvěřitelného, najednou se kamenná zeď mezi námi zcela rozpadla. Vím jen, že jsem jí volala a bylo to krátce po odpuštění.
Daly jsme si medovinu, čaj a něco dobrého a povídaly jsme si.

Asi po týdnu jsem jí potkala na ulici a najednou mi bylo jasné, že naše cesty se skutečně rozešly, ale díky odpuštění a příjemnému setkání, v dobrém.
Tak to byla jen malá ukázka toho, jakou sílu má odpuštění.
A v tuto chvíli mě napadá? Jak odpouštět? Proč odpouštět? Komu odpouštět?
Napíši určitě brzy.
Přeji Vám všem krásné letní dny.Kalabzová Marcela Kalabzová
http://www.detoxikace-vyziva.cz/