A co píší maminky dětí s parazitární nákazou?


Dobrý den, ráda bych více informací ohledně kúry proti střevním parazitům. Dcera 8 let, od třech let má opakovaně problémy s roupy. Vždy, celá rodina užíváme Vermox a za tři měsíce nanovo. Máte nějaký typ na účinnější léčbu prosím? Ano.

Dcera má od malička kruhy pod očima, často ji teď bolí i bříško. Je hodně citlivá. V listopadu se mi začala každou noc pomočovat, trvalo to asi přes týden. Dcera mi sdělila, že ji svědí konečník. Praktická lékařka napsala Vermox a pomočování ustalo. Přijde mi, že to není ona, že se změnila. Je nervóznější a hyperaktivnější, brzy se unaví. I nyní občas řekne, že ji štípe zadeček. Budu ráda za pomoc. Myslím si, že tam pořád ty potvůrky jsou? Ano, Vermox a doporučené dávkování není dostačující.

Dcera 3 roky. Intolerance laktózy, velmi často špatná, kašovitá stolice s nestrávenými kusy jídla.

Dcera 5 let, velmi emocionální, noční pomočování, pupínky na rukách, kolínkách-ne typický ekzém ale jako kdyby hrubá krupička.

Střevní parazitární nákazy představují celosvětový problém.

Enterobióza, jak nazýváme nákazu roupem dětským, není výjimkou.

Uvádí se, že tento malý parazit je nerozšířenějším střevním parazitem.

Paraziti denně jedí a produkují odpad. Parazit se živí tkáněmi hostitele nebo se přiživuje na hostitelově potravě.

Potravou roupa dětského jsou epitelové buňky střevní sliznice a pravděpodobně i střevní bakterie (Förstl a kol., 2003)

Pokud je člověk zdravý, tělo je schopné se vyrovnávat s odpadními produkty i s parazity. Nicméně větší rozmnožení parazitů v těle a se může kdykoli spustit, pokud se tělo oslabí stresem, toxiny, očkováním, chemickými látkami, nevhodným jídelníčkem nebo znečištěním ze životního prostředí.

Roup dětský má bílé, tenké nitkovité tělo se zúženými konci. Povrch těla je jemně kroužkovaný. Stěna těla hlístic, označovaná jako kožněsvalový vak, má na svém povrchu ochranný útvar, který označujeme jako kutikulu. Co se týče chemické struktury, kutikula obsahuje zejména proteiny a v menším množství také lipidy a sacharidy.

Samička dosahuje délek 8–13 mm, sameček je o něco menší, měří přibližně 2–5 mm. Samečka lze také rozpoznat podle ventrálního stočení jeho koncové části, které slouží k úchytu k samičce při kopulaci.

Oplodněné samice aktivně vylézají análním otvorem do perineální oblasti, kde vypuzují svá vajíčka děložními kontrakcemi. Počet vajíček vyloučených jednou samicí se pohybuje mezi 5–17 tisíci, průměrně jich je 11 tisíc. Samička velmi často klade vajíčka slepená do tenkých nití.
Vajíčka mají rozměry přibližně 50–60 μm na délku, a 20–30 μm na šířku. Jsou oválného tvaru, z jedné strany zploštělá, bývají připodobňovány ke krajíci chleba či kávovému zrnu.

A jak se nákaza roupy nejčastěji u dětí projevuje?

Pozor, roupy mají i dospělí lidé, není to pouze parazit dětí.

1. svědění, pálení uvnitř a kolem konečníku především v noci

2. trávicí potíže, bolesti břicha, nadýmání, průjem

3. potíže pohlavního a močového ústrojí u žen/výtoky, pomočování/, potíže močového ústrojí u mužů

4. svědění může způsobit poruchy spánku a může vést k nespavosti=zátěž na psychiku

5. častá potřeba na stolici

6. záněty močového měchýře, potíže s močením, děti mohou trpět nočním pomočováním jako důsledek povolení svěračů

7. roup dětský je parazit, který často způsobuje akutní zánět slepého střeva

8. únava, bledost a výrazné kruhy pod očima

9. nervozita, neklid, hyperaktivita

Noční svědění jako příznak roupové nákazy bylo známo nejen Hippokratovi, ale také antickým, indickým, čínským, egyptským, perským či arabským lékařům. Fakt, že se jedná o onemocnění, které doprovází lidskou populaci od dávných dob.

Nejčastějším projevem roupů dětských je svědění v okolí řitního otvoru, které se zhoršuje v noci. Tím dochází k poruchám spánku, a tedy vedlejším příznakům jako je bolest hlavy, neurózy a u dětí noční pomočování. Obtíže jsou největší v noci, protože právě v tu dobu samičky vylézají ven ze střeva, aby nakladly svá vajíčka. Svědění je velmi úporné a nutí ke škrábání. Na postižené kůži mohou vznikat zanícené škrábance a povrchové hnisavé záněty.

Častým projevem je rovněž nález bělavých nitkovitých pohybujících se červů ve stolici nebo u konečníku.

V případě nezahájení léčby včas se může onemocnění rozvinout a objeví se průjmy, noční pomočování, svědění, vaginální výtok spojený se svěděním a vyrážkou. Při průniku červů výš v pohlavních orgánech může dojít k zánětu močového měchýře, vzácně až zánětu ledvin.

Jedinci trpící roupovou nákazou jsou popisováni jako bledí s výraznými kruhy pod očima (Jírovec a kol., 1977). Popisují maminky nakažených dětí.


Mírné nákazy nebo nákazy u dospělých mají často asymptomatický průběh.
Naopak nákazy rozsáhlejšího charakteru se mohou projevovat bolestmi břicha na různých místech, průjmy, zvracením a nechutenstvím. U chronických nákaz může docházet k úbytku hmotnosti (Beneš a kol., 2009).
Parazitární nákaza vede ke snížení obranyschopnosti organismu a může se projevovat jako alergická reakce.

Roup může vyvolávat komplikace jak v trávicím systému, tak i v pohlavním a močovém systému, což je dáno vzájemně blízkým umístěním vývodů těchto systémů.
Roup vzácně proniká do nosu, úst, jater či plic (Jílek a kol., 1996).

U dívek a žen se vajíčka mohou dostat do pochvy či močového měchýře – mohou zde vyvolávat záněty provázené nepříjemným výtokem a svěděním.

Přítomnost roupa či jeho vajíček ve vagíně je nejčastější příčinou dětských výtoků a vulvovaginitid. Roupi mohou přecházet přes vagínu do dělohy, vejcovodů a dokonce až do břišní dutiny. V těchto oblastech pak dochází k rozvoji zánětlivé reakce či k tvorbě granulomu (Főrstl a kol., 2003).
Granulomy jsou tvořeny odumřelými těly roupů, jejich vajíčky, plazmatickými buňkami a lymfocyty. Těla roupů, vajíčka či části těchto struktur jsou enzymaticky rozkládány, což vede k rozvoji nekrózy uvnitř granulomu, zatímco na jeho povrchu dále proliferuje vazivová tkáň. Starší granulomy mohou kalcifikovat a mohou se vyskytovat nejen v pohlavním systému (Jírovec a kol., 1977).

U žen jsou publikovány případy, kdy samice roupa vycestuje vlivem nad-měrné pohybové aktivity do pochvy a dalších pohlavních orgánů. Jsou popisovány kolpitidy/zánět pochvy/, především v dětském věku, komplikované i zánětem bakteriálním, protože červ s sebou při přestupu z gastrointestinálního traktu přináší bakterie. V roce 2008 publikoval kolektiv autorů kazuistiku 43leté ženy s dlouhodobými potížemi v gastrointestinálním traktu a posléze s vleklým zánětem dělohy a vejcovodů. Po několika laparoskopických vyšetřeních, při nichž byly nalezeny cystické útvary na adnexech a děloze, byla provedena hysterektomiea resekce části vejcovodu. Histopatologickým vyšetřením byly zjištěny drobné a větší cystické útvary (od mikroskopických až po 5 cm velkou cystu) v myometriu, na levých adnex, ve vejcovodu. Cysty obsahovaly vajíčka Enterobius vermicularis. K terapii byl použit mebendazol 100 mg jednorázově s opakováním po 14 dnech.

V krvi můžeme pozorovat lehce zvýšený počet eozinofilů. Se zvýšeným počtem eozinofilů se setkáváme při alergiích, rozsáhlých zánětech, zánětech kůže a parazitárním onemocnění.
Eosinofily - eosinofilní granulocyty - jsou buňky, které patří do rodiny bílých krvinek, leukocytů. Eosinofily tak tvoří společně s ostatními bílými krvinkami imunitní systém člověka. Samotné eosinofily jsou zodpovědné zejména za boj proti parazitům, kteří napadli naše tělo.

Životní cyklus roupa dětského je označován za nejjednodušší a zároveň nejefektivnější cyklus ze všech hlístic (Főrstl a kol., 2003).
Vývoj roupa dětského je přímý, což znamená, že ke svému vývinu nepotřebuje žádného mezihostitele – parazity s přímým vývojem můžeme také označovat jako tzv. geohelminty (Kořínková, 2006).

Několikrát byl roup nalezen i u zvířat, např. u prasete, některých primátů, a to u šimpanze,
lvíčka zlatého a paviána čakmy (Jíra, 1998).

V životním cyklu roupa dětského rozeznáváme čtyři základní stádia:
a) infekční vajíčko – vajíčko obsahující infekční larvy
b) larva
c) dospělý jedinec
d) vajíčko – toto vajíčko ještě není infekční, aby se jím stalo, musí dozrát do stádia
infekčního vajíčka, k čemuž je zapotřebí kyslík

Nákaza začíná pozřením infekčních vajíček. Tato infekční vajíčka se dostávají trávicím traktem do tenkého střeva, kde dochází k odstranění jejich vaječných obalů a vylíhnutí larev. Larvy zde vyzrávají a následně putují do tlustého střeva, kde dozrávají v dospělé jedince. Dospělí jedinci se páří ve slepém střevě a usidlují se v distálních částech tlustého střeva. Přibližně po měsíci oplozené samičky vylézají z konečníku klást svá vajíčka do perianální oblasti. Kladení vajíček probíhá zejména v nočních hodinách,
kdy je hostitel v klidu, při silných nákazách vylézají i ve dne, při slabších mohou nevylézat i po dobu několika dní. Během 4–5 hodin vajíčka na vzduchu dozrávají do infekčního stádia, ideální teplota pro jejich vývin je 37°C (Votava a kol., 2003).

K přeměně vajíčka na infekční stádium je nezbytný kyslík, roupi se tedy nemohou líhnout přímo ve střevě.

K nákaze roupem dětským může docházet buď pozřením či vdechnutím infekčních vajíček.

Velmi často dochází k reinfekci feko-orální cestou, kdy se postižený jedinec poškrábe v perianální oblasti, vajíčka se mu dostanou za nehty nebo si neumyje ruce po poškrábání u konečníku, použití toalety či před jídlem a během jídla je opět pozře. Celý proces tak začíná nanovo.

Komplexní hloubková očista organismu kvalitními přírodní produkty je výbornou prevencí vzniku zdravotních potíží. Pomůžeme-li našemu tělu vyloučit to, co do zdravého organizmu nepatří, dojde k posílení celkové vitality, energie, imunity.

Sami si můžete vybrat a sestavit očistný program.

Můžete mi také zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový nebo výživový program přesně na míru pro vás.

https://www.detoxikace-vyziva.cz/parazitalni-zatez.../

Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz

Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.

Facebook skupina Příčiny nemocí zde.

Facebooková skupina Colo Vada Plus.

https://www.facebook.com/groups/221535791347768

Řešení parazitární nákazy by mělo být vždy individuální vzhledem k zdravotnímu stavu každého člověka.

Možnosti jak se zbavit parazitů zde.

Můžete mi zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový  nebo výživový program přesně na míru pro vás.

Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz

Zde zkušenosti klientů:

Ranní překvapení ve stolici.

Ve stolici 21 tasemnic během očisty.

Stolice plná červíků.

Neskutečné množství parazitů, tuny, tuny hnusu.

Vypadlo ze mě něco...

Zkušenosti psychoterapeutky Radky s parazity.

Kontakt: Tel:773486600 email:kalabzovamarcela@gmail.com

Jsou parazité dobří či špatní? Zde si můžete přečíst proč se parazitům daří v lidském těle?