Proč se parazitům daří ve střevním traktu?
Tlusté střevo se rozkládá v dutině břišní a nachází se v bezprostřední blízkosti všech břišních orgánů, některých se přímo dotýká.
U mužů konečník zepředu přiléhá k močovému měchýři, semenné a předstojné žláze.
U žen konečník přiléhá k děloze, a k zadní stěně vagíny.
Zánětlivé procesy z uvedených orgánů mohou přecházet na konečník a opačně.
Funkce tlustého střeva
Resorpční
V tlustém střevě jsou absorpční procesy. Zde se vstřebává glukóza, vitamíny a aminokyseliny vyráběné bakteriemi střevní dutiny. Zde se vstřebává 95% vody a elektrolytů.
Z tenkého do tlustého střeva denně přichází přibližně 2 000 g potravy v podobě kašovité hmoty. Po vstřebání výše uvedených látek pak z tohoto množství zůstane 200-300g výkalů.
Evakuační
V tlustém střevě se hromadí výkaly a zůstávají zde až do svého vyloučení. Třebaže se pohybují pomalu-tenkým střevem /5m/ projdou za 4-5 hodin, tlustým/2m/ za 12-18 hod-nikde by se neměli zdržovat. Absenci stolice v rozmezí 24-32 hod posuzujeme jako zácpu.
Příznaky zácpy:
Potažený jazyk, páchnoucí dech, náhlé bolesti hlavy, malátnost, apatie, spavost, tíha ve spodní části břicha, nadýmání, bolesti a kručení v břiše, snížená chuť k jídlu, uzavřenost, pochmurné myšlenky, nucená stolice, nedostatečná stolice, popudlivost a další potíže.
Skrytá forma zácpy!!!
Nicméně, i při pravidelním vyprazdňování trpí mnoho lidí takzvanou skrytou formou zácpy. Je to důsledek nepravidelného stravování, zejména pojídáním vařených a škrobovitých jídel, moučné potraviny z jemně mleté bílé mouky, vylepšené olejem a cukrem. V potravinách chybí vitamíny, minerály, enzymy, a navíc jsou tato jídla smíchána s bílkovinami/maso, sýr, salám, vejce, mléko…/
Každý takový pokrm při průchodu tlustým střevem zanechává na jeho stěnách tenkou vrstvu usazenin, mohou se tvořit výkalové kameny.
V obou případech ve střevě probíhají hnilobné a kvasné procesy. Toxické látky zmíněných procesů společně s vodou pronikají do krevního řečiště a vyvolávají jev zvaný střevní autointoxikace.
Už I.I. Mečnikov tvrdil, že střevní autointoxikace je hlavní překážkou dosažení vysokého věku.
Autointoxikace se může rozvíjet při splnění tří podmínek:
sedavý způsob života, chemické látky v potravinách, léky, příjem rafinovaných, průmyslově zpracovaných potravin, nekvalitní tuky, oleje, nevhodné kombinace potravin, nedostatek ovoce, zeleniny, vlákniny, nervové a citové přetížení, častý stres.
Tloušťka stěn tlustého střeva je pouze 1-2 mm. Touto tenoučkou stěnou do dutiny břišní snadno pronikají toxické látky, které otravují poblíž umístěné orgány:játra, ledviny, pohlavní orgány atd.
Zpravidla ve čtyřiceti letech je tlusté střevo přecpáno výkalovými kameny. Následkem toho se roztahuje, deformuje, svírá a vytěsňuje jiné orgány uložené v břišní dutině. Ty jsou jako by potopeny ve výkalovém pytli, takže samozřejmě nelze hovořit o jejich normální činnosti.
Tlak na stěny tlustého střeva a také dlouhodobý kontakt výkalů se střevní stěnou vedou ke špatnému zásobení daného místa, k jeho chabému prokrvení, brání přísunu krve, a způsobují otravu toxiny z výkalových kamenů. /existují výkalové kameny, které se na jednom místě usazovaly desítky let/
V důsledku toho se rozvíjejí různé choroby:
následkem zasažení sliznice nejrůznější druhy zánětů tlustého střeva, nedostatečným přísunem krve do stěn tlustého střeva a přetížením vznikají hemeroidy a varikózní rozšíření žila dlouhodobým působením toxinů v jednom místě polypy a rakovina.
Následkem chybných stravovacích zvyklostí se tlusté střevo zanáší a deformuje.
Někteří chirurgové tvrdí, že 70% tračníků, které odstranili, obsahovalo cizorodý materiál, hlísty a rovněž fekálie ztuhlé jako kámen /lety zestárlá hmota/ Vnitřní stěny střeva mohou být tudíž pokryty materiálem, jenž se sem dostal dávno a postupně zkameněl.
Střeva připomínají komín, jenž je nutné důkladně vyčistit.
Lékař Ilja Mečnikov v knize Studium lidské podstaty uvádí, že z případů rakoviny střev, které sledoval, vzniklo 89% v tlustém střevě.
Známá lidové léčitelka A.N. Semjonová uvádí:,,Otrava těla, k níž každou sekundu dochází v důsledku pronikání jedů střevní bariérou, vede ke koncentraci toxinů v krvi.
Zanášení střev se děje postupně po celý život.
Hájíme své stravovací zvyklosti, sladké kobližky, šátečky, kaše s cukrem a mlékem, párky, uzeniny, průmyslově zpracované potraviny atd.
Síla zvyku je silnější.
Tlusté střevo je paralyzováno natolik, že, že se jeho funkce snižují a peristaltika ochabuje.
Ps: Moji klienti se očistou střeva zbaví několikaletých střevních nánosů ve střevě a 3-10 kg zbytečného je pryč.
Zdroj:kniha Totální detoxikace
autor: Malachov Gennadij
Autor ve své knize píše:
Mějte na paměti, že pokud se nenaučíte svůj organismus pravidelně očišťovat a správně se stravovat, ztracené zdraví vám nikdo nevrátí.
Rakovina tlustého střeva a konečníku patří mezi druhé nejčastější nádorové onemocnění Čechů. Každoročně je kolorektální karcinom, jak zní odborný název onemocnění, odhalen u zhruba sedmi tisíc sedmi set pacientů, což je velikost malého okresního města. /zdroj idnes/
Další info o tlustém střevě:
Tlusté střevo je dlouhé dva metry, jde o poslední část trávicího traktu, zakončenou konečníkem. Za jeho začátek se považuje slepé střevo. Průměry jednotlivých částí tlustého střeva nejsou stejné. Ve slepém střevě a vzestupné části střeva tlustého dosahuje 7-8 cm a v esovitém tračníku pouhé 3-4 cm.
Stěna tračníku se skládá za čtyř vrstev. Uvnitř je střevo pokryto sliznicí, která vylučuje hlen, chrání stěnu střeva a přispívá k pohybu jeho obsahu.
Pod sliznicí se nachází vrstva tukového vaziva, jíž procházejí lymfatické a krevní cévy.
Následuje svalová vrstva, která tvoří dvě vrstvy:vnitřní cirkulační a vnější podélná. Díky těmto svalovým vrstvám se mísí a pohybuje směrem k řitnímu otvoru.
Zvenčí tlusté střevo pokrývá blána. Tloušťka stěn tračníku je v různých místech odlišná. V pravé polovině činí pouze 1-2 mm a v esovité části je to 5 mm.
Očista střeva a celého těla/ráda Vám poradím/
https://www.detoxikace-vyziva.cz/.../jak-zacit-s-colo.../
Nehledejme pouze jednu příčinu svých zdravotních potíží.
Komplexní hloubková očista organismu kvalitními přírodní produkty je výbornou prevencí vzniku zdravotních potíží. Pomůžeme-li našemu tělu vyloučit to, co do zdravého organizmu nepatří, dojde k posílení celkové vitality, energie, imunity.
Řešení parazitární nákazy by mělo být vždy individuální vzhledem k zdravotnímu stavu každého člověka.
Možnosti jak se zbavit parazitů zde.
Můžete mi zavolat nebo napsat co potřebujete řešit, a společně vytvoříme detoxikační, protiparazitální, protivirový, protibakteriální, protiplísňový nebo výživový program přesně na míru pro vás.
Potřebujete poradit, zavolejte na tel:773 486 600 nebo napište na email: m.kalabzova@seznam.cz
Facebook skupina Paraziti v lidském těle zde.
Facebook skupina Příčiny nemocí zde.